jednorázový elektronický doutníček

Moderátoři: Alexa, Petr794

Pravidla fóra
Z

jednorázový elektronický doutníček

Příspěvekod MUDr Neuron » ned 28. úno 2010 13:38:03

Milé e-kuřačky a e-kuřáci:-) Tak jsem si pořídila jednorázový elektronický doutníček :dance: Možná si řeknete, že je to kouření spíše pro pány, ale chyba lávky :naughty: Vyzkoušela jsem ho nejdřív jen tak ze zvědavosti a překvapil mě v mnoha směrech. Je lehký do ruky, vytváří hooodně hutného a přitom jemného "dýmu". Opravdu vydrží asi 400 potažení, což jsou asi 2 kartony cigaret, takže cena je velmi příznivá. Navíc jsem měla pocit, že po něm není tak sucho v ústech, anebo je možné, že jsem si už zvykla:-) Jsem s ním opravdu nadšená, a proto jsem Vám to hned také musela sdělit :dance: Tímto doutníčku tleskám a píšu jedničku :cl:appingorange: Váš neuron
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř...
MUDr Neuron
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Re: jednorázový elektronický doutníček

Příspěvekod Fido » čtv 11. bře 2010 1:32:51

Přidám svůj názor neboť jsem tento doutníček také zkoušel.

Doutníčky jsou baleny po 5-ti kusech ve velmi hezké papírové krabičce s magnetickým zavíráním. Balení je opravdu luxusní a až prijde líto, že doutníček je jednorázový. Koupit samozřejmě můžete po jednom.
Obrázek

Jednotlivé doutníčky jsou baleny každý v malé papírové krabičce a ještě v igelitu. Dalo by se říci, že podobně jako klasické doutníky.
Obrázek
Obrázek

Samotný doutník je vzhledově prakticky k nerozeznání od skutečného.
Obrázek
Základem je plast (trubka) obalený papírem. Nechybí ani proužek se značkou. Doutníček je díky tomu neuvěřitelně lehký i přes svou velikost.
V přední části je šedá krytka, pod kterou je oranžová led. Při potažení se rozsvítí.
Atomizér je v těle doutníku napevno. Spodní část obsahuje propichovací patronu. Doutníček se uvádí do provozu domáčkutím spodní části.
Tím se propíchne alu fólie kryjící patronu a atomizér tak přijde do styku s vatou nasáklou liquidem.
Toho je v patroně opravdu hodně a není třeba doplňovat ačkoliv doplnění je možné.
Dýmu tvoří doutník opravdu hodně. Dým je hutný ale přitom jemný. Chuť je tabáková, netroufnu si odhadnout, zda se jedná o camel, tobacco nebo virginia tobacco. Každopádně hodně připomíná chuť camel. Ǔdaj o intenzitě obsaženého liquidu jsem na doutnícku ani obalu nenašel.
Výdrž je ohromná. Mě vydržel celé dva dny prakticky nepřetržitého dýmání. Pak bohužel došla baterka. V patroně ale stále ještě bylo dost liquidu a veřím, ze by vydržela ještě hodně šluků. Kolik jich bylojsem nepočítal ale vzhledem k tomu že dýmám nějak mezi parní lokomotivou a uhelnou elektrárnou, řekl bych, že údaj výrobce sedí. Srovnám-li s cigaretou např. sunny, která má také velkou výdrž, doutníček vydrží nejméně 10x tolik. Zajímavé také je, že až do ůplného vybití baterky nedošlo k poklesu dýmavosti.
Provedení je naprosto perfektní. Přes obrovskou zásobu liquidu z doutníčku nikde nevytekla ani kapka, do úst jsem si liquid také nikdy nenasál. A to jsem ho používal stylem zabafat a hodit do kapsy bez ohledu na polohu, po chvíli vytáhnout, zabafat a opět hodit do kapsy. Někdy tak byl doutníček v poloze naležato, někdy nastojato a někdy nastojato ale vzhůru nohama. Povrch je, jak už jsem se zmínil, papírový ale nejeví známky opotřebení.
Normálnímu uživateli by doutníček vydržel nejméně týden, spíše ale mnohem déle.

Doutníček dosahuje takových kvalit, až je škoda, že je jen jednorázový. Rozhodně ho doporučuji všem, kdo chtějí e-kouření vyzkoušet a také všem, kdo jedou někam, kde by neměli možnost klasickou e-cigaretu dobíjet nebo se o takové věci nechtějí starat. Jeden až dva takové doutníčky vydrží celou dovolenou a není třeba se starat o nabíjení ani dokapávání. Dýmem pak uspokojí silné kuřáky i dámy. Přiznávám ale, že dáma s doutníkem není k vidění často. :biggrin:
Naposledy upravil Fido dne sob 17. dub 2010 0:21:42, celkově upraveno 1
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Fido » čtv 11. bře 2010 16:17:57

Podíval jsem se do útrob doutníčku a zjistil zajímavé věci. A sice, že uvnitř doutníčku není primární článek (tedy nenabíjeci baterka) ale Li-pol akumulátor (typ 10430), který byl do doutníčku při výrobě vložen nabitý. I proto je doutníček tak lehký. Po malé úpravě by tak šel doutníček pravděpodobně nabíjet a použít opakovaně.
Otázkou ale zůstává kolikrát, protože stav vybití je pod povoleným minimálním napětím Li-pol akumulátoru (3.4 V bez zatížení, minimum je 3.7 V). Tím je pravděpodobně dosaženo té neuvěřitelné výdrže. Energie se z akumulátoru odebírá pod jeho povolené minimum. To obvykle vede k jeho zničení nebo alespoň ztrátě kapacity ale u jednorázového výrobku to nevadí.
Atomizér je napevno spojen s podtlakovým spínačem a tvoří jeden celek. Tak je prakticky vyloučena možnost jeho proplachování. Opět to u jednorázového výrobku nevadí. I při opakovaném použití (pokud se podaří znovu nabít akumulátor) by vydržel desítky naplnění patrony.

Fotografie přidám později a pokusím se zároveň o nabití akumulátoru. Uvidíme, jestli bude opakované použití možné.
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Fido » čtv 11. bře 2010 21:55:14

Napadlo me změřit velikost patrony u doutníčku. Pouze rozměry, nikoliv objem. Naměřil jsem něco, co jsem nečekal. Vnitřní průmer je cca 8 mm ale hloubka je 33 mm. Proto tedy je v něm taková zásoba liquidu a proto tak dlouho vydrží.

Změřil jsem i objem patrony. Do suché patrony (po vymytí a vysušení) se vejde přesně 1 ml liquidu. Tedy obrovské množství. Pro představu o tomto množství, do patrony cigarety KR 808 se vejde 0,1 ml liquidu a do patrony staré KR 208 cca 0,25 ml liquidu.
Naposledy upravil Fido dne úte 30. bře 2010 1:08:21, celkově upraveno 1
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Elboro Man » čtv 11. bře 2010 23:36:09

Teeeda , Fido....zhostil ses recenzí vskutku z gruntu a pečlivě...!!!! :clap: :clap: :clap: Díky. Takže doutníček chutnal? No, já už bez něj také nedám ani ránu.Normálně používám hlavně Elboro, ale doutníček mám pro strejce příhodu vždy také v kapse. On se mě prostě vzhledově líbí a je příjemný do ruky a hlavně dobře čoudí. Za tu recenzi a fotky máš u nás nějakou zásobičku doutníčků, ju... :dance:
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Obrázky: 311

Příspěvekod Fido » pát 12. bře 2010 2:47:15

Já myslím, že už jsem toho dostal dost. :biggrin:
Doutníček chutnal. A moc. Kouř má opravdu hutný a přitom příjemný. Asi se na nich stanu závislý. :biggrin:
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Fido » úte 16. bře 2010 1:25:35

Amatérská úprava jednorázového doutníčku pro opakované použití.

Před pár dny jsem si zde povzdychl, že je škoda, že tak kvalitní výrobek jako je tento doutníček, je jen jednorázový. Při předchozím zkoumání jsem zjistil, že by se teoreticky dal použít opakovaně. A nyní jsem to uskutečnil.
Vybitý doutníček jsem rozebral a upravil.

Zde je pohled na vnitřek doutníčku.
Obrázek

Přidáme jeden drátek na destičku s elektronikou.
Obrázek
Druhý přijde později na destičku s LED diodou.

Trošku upravíme obal.
Obrázek

Přidáme kontakty.
Obrázek

Vložíme celé zpět a ke kontaktům připájíme drátky od akumulátoru.
Obrázek

Nasadíme zpět víčko.
Obrázek

Doutníček upnutý do provizorního přípravku z prádelního kolíčku.
Obrázek

Připojení k nabíječce zatím bez připojení ke zdroji. Nabíječka rozpoznala polaritu a signalizuje přítomnost napětí akumulátoru.
Obrázek

Přivedení napětí ze zdroje. Signalizuje se nabíjení.
Obrázek

Doutníček opět dýmá jako nový. Samozřejmě je třeba doplnit i liquid.

Nabíječka je určená k nabíjení Li-ion a Li-pol akumulátorů s automatickým rozpoznáním polarity. Vypadá jako hračka ale funguje dokonale.
Zvolil jsem toto řešení, protože bylo nejjednodušší a protože tuto nabíječku mám. Nabíjení tohoto typu akumulátorů vyžaduje specialní nabíjení, proto to nezkoušejte s jiným zdrojem k tomu neurčeným. V lepším případě zničíte akumulátor, v horším se vám doutníček roztrhne a může i začít hořet.
Naposledy upravil Fido dne sob 17. dub 2010 0:33:52, celkově upraveno 1
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Sedivak » úte 16. bře 2010 11:38:40

Teda všechna čest. Jsi vážně šikula :clap:

Jenom kdyby si tohle udělal každý tak by se to GD asi moc nelíbilo :biggrin:
Sedivak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Elboro Man » úte 16. bře 2010 13:05:49

Sedivak píše:Teda všechna čest. Jsi vážně šikula :clap:

Teeeeeda, klobouk dolů před Fidem, fakt !!! :clap: :clap: :clap: Naštěstí tolik šikulů snad není a tak nás tento bezesporu zajímavý návod ke krachu nepřivede... :biggrin: :biggrin:

Tleskáme a oceňujeme, vážně. :clap: :biggrin:
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Obrázky: 311

Příspěvekod Fido » úte 16. bře 2010 15:36:28

No ona to není zas bůhvíjaká kvalita práce. :biggrin: Spíš mě zajímalo, jestli to půjde.
No a když už se podařilo, tak aspoň testnu, kolik nabití to vydrží a jak dlouho případně vydrží atomizér. Přiznám se, že jeho životnost mě obzvlášť zajímá. Zdá se mi totiž lepší (dýmavostí a kvalitou kouře) než u minipipe.

Ještě si pohrávám s myšlenkou na vytvoření nejakého domácího stolního dýmadla. To by vzhledem k sice přenositelnosi ale ne mobilitě známé u e-cigaret a e-doutníčků mohlo být zaměřené na velkou výdrž. Aku předpokládám několik článků pro notebookové baterie. Kapacitou určitě prřes 10 Ah a nádobku nebo lahvičku s tekutým liquidem (tedy ne vatou). Napadlo mě ,že by to mohlo být vzhledově něco na způsob vodní dýmky. Nejspíš s více atomizéry. No a právě atomizéry z doutníčků se na to zdají ideální.
Jestli to někdy zreallizuju ale není vůbec jisté.

Sedivak píše:Teda všechna čest. Jsi vážně šikula :clap:

Tohle je myslím relativní. Asi ne ale na druhou stranu by stoupl prodej liquidů. A doutníček ho sežere hodně. :biggrin:
Fido
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Další

Zpět na Elektronický doutník ( neboli e-cigar či e-cigáro)