Moje osobní prohlášení-bez konzultace v radě VC

V roce 2009 bylo založeno občanské sdružení Ekuřácký klub-Spolek příznivců ekouření. Jeho v podstatě jedinou činností bylo připomínkování tehdy vznikajícího tzv.Protikuřáckého zákona, který jako první právní norma v ČR definoval pojem elektronická cigareta. Koncem roku 2012 byl změněn název sdružení na Vapers Club - Česká asociace vapingu . O jeho stanovách, smyslu a konkrétních cílech lze diskutovat zde.

Moderátoři: Rebelka, Petrklíč, jajulda, Alexa, Petr794

Re: Moje osobní prohlášení-bez konzultace v radě VC

Příspěvekod Elboro Man » pon 24. úno 2014 23:34:06

MiJeblo - mnnooo, cvrčky jsem letos ještě neslyšel, ale zato jsem se dnes odpo skoro spálil na sluníčku... ;) Jinak dík. :ano:

Maxgear - v politice jsem už byl, těsně po listopadu. A jeden z důvodů proč už nikdy více je právě ten, že si příliš vážim možnosti myslet si a říkat to , co chci.... ;)

Jinak z jiného soudku, pro připomenutí toho, jaké nesmysly občas považujeme za smrtelně vážné a kolik slov , času a energie jsme schopni jim věnovat... bývalému tchánovi, otci bejvalky, někdy v listopadu našli rakovinu. Po aplikaci tří cyklů chemoterapie mu dnes řekli, že další léčba nemá smysl , protože by to nevydržely játra. A že při jeho typu rakoviny je prognóza na týdny, maximálně měsíce... (toomuchinfo)
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Obrázky: 311

Příspěvekod Maxgear » pon 24. úno 2014 23:52:55

Ahoj Borisi moc tě zdravím,já tě nechci nějak popuzovat,toho se dalek je to jen takový dialog co je možné si vysvětlit a zároveň nepochopit,A teď o tom co jsi psal o tvém tchánovi je smutná realita .Já jsem si s tím v rodině taky prošel a je to velmi bolestná věc a musím říci že jsem po tom hodně zpřehodnotil svoje priority.Brácha zemřel na rakovinu v 50 letech a moje druhá žena - první ženu přejel autobus na Kuláťáku - s kterou jsem byl 20 let tak to taky nezvládla a tam to bylo hodně vypjaté,no nic už je to za mnou ale hodně mě to pozměnilo.Tak hezkou dobrou noc ti přeji a nezlob se na mě.No a pro tu Raketu se zatím nestavím ,nějak jsem nevyšel s korunkama a tak jí zatím budu muset oželet.Pepa
Maxgear
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod ref » úte 25. úno 2014 0:12:39

Tak já nevím... :bezreci:
Nechat se při projevu unést emocemi vždy nese to riziko, že se zatemní mozky i posluchačům... ;) Mám za to, že Elboro už své stanovisko korigoval a opakovaně vysvětlil. - Připustil, že se nechal v úvodním příspěvku trochu unést... A co má být? :evilgrin: Zatím tady ovšem vidím, že někteří buďto nepřečetli celé vlákno (a zatím to nezabere ani pět minut...), nebo prostě nechápou - či hůře: nechtějí pochopit - o čem je řeč... Tady nejde o žádné slevy! (headbang) Elbora prostě nakrklo, že na tomto fóru (i na jiných) je dohromady několik tisíc registrovaných uživatelů, ale na EFVI je za ČR jen cca 400 podpisů. Ani se mu nedivím. On sem ale lidi nelákal na slevu. - Ta sleva byla prostě bonus... On si asi DOVOLIL drze PŘEDPOKLÁDAT, že registrovaní návštěvníci fóra mají o vaping dokonce zájem! To si tedy zřejmě dovolil až moc, jak nyní zjistil... A zareagoval, jak zareagoval. Rozhodl se bonus podmínit tím, že lidi pro vaping udělají alespoň absolutní minimum - třeba že podepíší iniciativu (nikoli petici), která SNAD něco změní, když teď ti zalobbovní MEPíci budou spokojeně za "neumím-do-pěti-počítat-ale-důstojně-vás-na-půdě-EU-parlamentu-zastupuji" nasazeným výrazem točit palci mlýnek a kašlat na nás a na zdravý rozum.Tečka. Jestli to byl z Elborovy strany šťastný tah, nebo nešťastný, je jiná věc. Ale reagoval na prostě na to, že všude je to samý "profivapér", který cpe lidem na fóru, co si mají kupovat a jak to mají motat..., ale pro budoucnost vapingu mnozí radílkové i radomilci udělají leda tak to, že si nakoupí zásoby báze na 4 roky a řeší, jak to správně uskladnit (mimochodem předčasně - i když návrh TPD verze 2.0 projde, na implementaci do národní legislativy budou až dva roky - dva roky, kdy si mohou tlachat své chlapácké kecy a motat své super set-upy... :8 ). To je fakt konstruktivní přístup. :puke:

BTW: Vím, že se teď nechávám unášet i já... ;)

Pro ty, kdo si zatím stále myslí, že jde jen o další zaprděný návrh pár EUředníků kdesi v Bruselu, přidám pár "hysterických" faktů vyplývajících z návrhu TPD a možnosti dalších restrikcí na základě banu ve tří členských státech:
- Schválení a testům "bezpečnosti" budou podléhat i mechanické gripy. (fubar)
- Zapomeňte na nové DIY / RBA atomizéry na pultech - nemohou podmínky v návrhu TPD NIKDY splnit, ani kdyby se dalajláma stal dalším čínským císařem. :toneja:
- Připravte se na monotónní sortiment - vatičkové jednorázové záležitosti typu Nick - podmínky TPD skoro nesplní ani eGo-W systém. ;)
- Připravte se na možné zrušení tohoto i dalších fór o e-cigaretách - mohou na ně vlízt mladiství a obecně vzato to lze chápat jako formu reklamy a šíření osvěty o návykové látce... (Elboro: Budeš muset změnit záhlaví stránky - je to podle TPD moc cool a přitažlivé pro mladistvé. ;) ) Stačí, když si nějaká hysterická paní "Nováková" umane, nebo se nějakého toho "případu" s iniciativou sobě vlastní chopí "kvalitní" média, či si z toho jeden poslanec z kohorty militantních nekuřáků udělá téma své osobní křížové výpravy, a uvidíte věci... - Jsme v Čechách = vždy papežštější než papež... Takže už se učte anglicky, ať si na YouTubu, nebo raději na jiném kanálu, který nesídlí v USA či v EU, můžete prohlédnout rady, jak motat případné nástupce KayFunu, které u nás už nekoupíte... :( A jestli Vám taková SM podívaná stojí za to, učte se raději čínsky (v Číně sice e-cigarety sami zakazují (???), ale dělat reklamu navenek nikoli - nepodřezávají vlastním exportérům větev = jsou méně blbí, než mnozí hysteričtí řadoví občané EU, EUředníci či pánové a dámy sedící před bednou či na radnicích v jůesej...).

Berte to v dobrém. ;) Přeji Vám pohodové sny...

P.S.: MiJeblo, nezmám tě osobně, človíčku, ale :ano: :ruky:
HW se vyvíjí, chutě se mění... Mám rád krásné a funkční věci. - Čím více steampunk a čím více chuti, tím lépe. ;)

Chceš to včas a správně? Udělej to sám...

964
ref
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu

Obrázky: 48

Příspěvekod Stavros » úte 25. úno 2014 0:34:06

Jezisi lidi vy nadelate... Tolik debaty... Bavite se tu stale o iniciative EFVI nebo o cem je tu rec?
Kdo chce necht podepise petici a kdo nechce tak at to nepodepisuje pane boze.
Svet se tocil a tocit se bude idal. Obcanky mame vschni ne? (think)
Obrázek
Obrázek
Stavros
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu

Obrázky: 29

Příspěvekod samos » úte 25. úno 2014 1:25:20

som este nedostal :8
samos
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Obrázky: 8

Příspěvekod fretless » úte 25. úno 2014 10:50:07

Cituji DeMaio: "Členov ktorých máš tu si si pretiahol z ecf".
Docela jsi mě pobavil.. myslím, že k takové myšlenkové konstrukci musely mít neurony při přenosu této informace trošínku nasosáno..
Nemám ve zvyku mačkat v ruce čepici a uctivě se uklánět směrem na zámek, no a další povídání by bylo dlouhé a pro obě strany frustrující.

Tak už jenom k těm černým zítřkům.. nepropadejte panice a zoufalství.. jak je v kraji zvykem, najde se silný oponent a Brusel je tak zranitelný :) Pamatuji, jak někdo přinesl zprávy o tom, že liquidy do Česka neprojdou a přec už byla stažena kaťata dva kiláky před brodem a ehuliči opanováni touto zprávou vykupovali v lékárnách PG po hodnělitrech a sháněli importéra, který by jim přitáh' alespoň 10lt základu. Více ne, pro sichr, že by se to začalo kazit. A pokud mě paměť neklame, šedá zóna séře na pravidla, která se jí nezamlouvají. Bohužel, prodejci by na tom biti byli, leč nabízí se vlastnost kapitalisty a tou je pružnost.. na odbyt by mohli jít plyšoví medvídci z Bogoty.
ObrázekObrázek
fretless
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Obrázky: 9

Příspěvekod mira.st » ned 02. bře 2014 11:19:20

První příspěvak od Borise byl velmi zatížen emocemi. Můj příspěvek byl, musím se přiznat, též psán pod vlivem velmi silných emocí. A tak nějak celé toto vlákno mi přijde hodně emocionální, až lehce hysterické.
Ač to z mého příspěvku moc nevypadá, tak s Borisem zcela souhlasím v jeho rozčarovanosti nad aktuálním stavem. Jsou tu tři velká fora, největší forum má něco přes osm tisíc členů. Pokud sečtu všechna tři fora dohromady a pak se stanu tím nejpesimističtějším pesimistou, jaký existuje, pak je tu pořád nějakých přinejmenším čtyři až pět tisíc aktivních uživatelů. Dejme tomu, že veškeré podpisy pocházejí výhradně z řad těchto členů (což rozhodně není žádná pravda), pak to znamená, že jen 10 % těchto lidiček má nějaký zájem o budoucnost vapingu. Trochu smutná bilance... :(
Groove Box Mod ~> Ismoka Eleaf GS Air
Lambo DeLuxe ~> Drunker tank, Vision Eternity
Liquidy 18 mg/ml NIC

Obrázek
mira.st
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu

Obrázky: 5
Bydliště: Po-Pá: kamion - Schengenský prostor, So-Ne: Veselí nad Lužnicí

Příspěvekod daweson » čtv 20. bře 2014 22:47:51

mira.st píše:Pokud sečtu všechna tři fora dohromady a pak se stanu tím nejpesimističtějším pesimistou, jaký existuje, pak je tu pořád nějakých přinejmenším čtyři až pět tisíc aktivních uživatelů. Dejme tomu, že veškeré podpisy pocházejí výhradně z řad těchto členů (což rozhodně není žádná pravda), pak to znamená, že jen 10 % těchto lidiček má nějaký zájem o budoucnost vapingu. Trochu smutná bilance... :(

No já ti nevím vezmu-li ecf 8 tisíc tak na zbývající fora bych tak reálně viděl 500 registrací aniž by byli reglí na ecf tudíž reálně 8500 potencionálních .
Učinost ecigaret o uspěšné odvyknutí od analogových cigaret je cca 5% tudíž se dostáváš k nějaké pětistovce lidí z fór pro petici další průser je číslo občanského průkazu protože když to někde zadáš nevíš kdo a jak to zneužije a čachrovat s tím lze a ne že ne manželka pracuje na exekuci takže historek z reálu znám dost.
Anebo to vezmem z jiné stránky v ČR hlasovalo pro vstup do EU tuším 77% procent populace takže z 8.5 tisíce lidí cca 6.5 tisíc chce věci z Bruselu respektovat a žít podle nich
Další průser je že vapeři jako takoví jsou staří a drtivá většina je v poslední etapě života (tím se nechci nikoho dotknout patřím taky mezi staré čas nelze zastavit)
A co se týče mimoforních ekuřáků tak si myslím že dost odpálila nefukčnost systémů které byli třebas totální šroty ale prostě byli a budou jen když vezmu příklad ze sebe a moje začátky s produkty od firmy nikotin to byla očista totální sračky za tři měsíce jsem utratil 8 tisíc a furt nic baterie nefuknční w-carty,apache tekli horem dolem Téčko po půl dni nežhavilo a ktomu jen debilní kecy že mám špatnou techniku potažení (kterou jsem dodnes nezměnil ale ted mě to všechno co koupím funguje) ,takže kdyby tenkrát nepřišel do Jihlavy Gold-drive vím na 100% že bych dnes už ecigarety neměl koneckonců od nikotinů nás začlo pět kámošů a čtyři to vzdali jelikož se v tom nechtěli štourat chtěli jen nabít,naplnit ,e-kouřit což nešlo.Jít ted udělat na ulici průzkum od lidí jakou měli zkušenost s e-cigárem tak 7 z 10 ti řekne že špatnou jelikož v největším bumu ecigaret byl bohužel EGO-W a zachranoval to jen nástup CE4-ky
Nadále byli medii prezentovány uskalí a škodlivosti,výbuchy,požáry atd.
Tohle všechno má zdánlivě jakoby malej vliv ale opak je krutou pravdou proto se česká republika pyšní dobitím 3% hranice v petici můj odhad je že max je 5 tisíce podpisů na konci petice a jediný kteří dokážou naplnit stanovenou kvótu budou němci s anglánama a u nich vaping zůstane!on tedy zůstane i nás akorát gripy se budou prodávat jako LED baterky se žárovkou na 510 či ego závit :hihi: a že by lékarny toužili míti stovky krabiček s liquidama si taky nemyslím DYI atíky se budou prodávat rozložené jako legendární Sinclair ZX Spectrum
Co se týče odebrání slevy 10% mě přijde trošku nefér ale proti gustu žádný dišputát
PS:Z mého pohledu hodně ale hodně kontraproduktivní je oblíbená hláška přijd na sraz tam se dozvíš víc :ne:
.
daweson
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod havran » čtv 20. bře 2014 23:03:40

tak poslední příspěvek mě místy pobavil - vapeři jsou povětšině staří a v posledním tažení životem :rofl: a tudíž je jim jedno co bude až oni naposledy prdnou do hlíny. Do starého železa mám taky pár kroků, ale nehodlám se smířit s tím co se na nás chystá. Možná se celá věc jenom přeceňuje, možná to někdo celé bagatelizuje. Nevím, ale nechci k tomu zůstat lhostejný. Všichni, koho jsem požádal o podporu, jsou nejenom nekuřáci, ale o ecigaretě slyšeli poprvé ode mě (nežijí na Marsu, jenom se o to jako nekuřáci nezajímají) a věkem jsou blízko k tomu skoku rakve. Do kopru mě spíše posílají mladí, ambiciózní vapeři, pocumlávající tenké růžové ecigárka s tím, že až to "zakážou" tak si znovu budou dopřávat "máčka". Ve věku to není milý epříteli, ale v přístupu. A není to myslím ani v té nešťastné 10ti procentní slevě.
Non,Je Ne Regrette Rien
Obrázek
havran
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod mickielli » pát 21. bře 2014 1:08:48

Dobrý den. Všechno je to velmi popuzující. Celý (zmanipulovaný a bezzubý zároveň v nechutnající kombinaci) postoj EU, ale zároveň nezájem vaperů - i bezmoc těch, kteří se o něco snaží. A dělají to za vás všechny, co toto čtete a dělá vám problém dát jeden podpis.
Sami sobě tou lhostejností podřezáváte větev - podobnou a příbuznou větev pod vámi podřezával dehet a další s.račky v pyru a vaping vám dal cestu, jak do sebe ládovat nikotin diametrálně méně škodlivým způsobem - není aspoň trochu racionální a automatické, abyste to vapingu vrátili??? Byť i jedním blbým podpisem? Nebo číslo občanky je ten nepřekonatelný problém? To opravdu nevidíte, že jakoukoliv akcí ve prospěch vapingu dáváte najevo, že vám to není jedno a že jste pochopili, že to vlastně děláte pro sebe? Jde o i vás!

Jasně a důrazně připomínám, že mi v tuto chvíli ani tak nejde o to (přestože můj příspěvek bude vyznívat opačně - a i to je samozřejmě dobře), jestli někdo podepsal, ale o to, že právě to, že nepodepsal, má svoji vypovídací hodnotu a to je to smutné. Nesnáším vyjádření typu "jeden podpis nic neřeší". Pokud si toto řekne každý, nebude skoro žádný podpis. Je potřeba to vzít z druhé strany a říci si, že když podepíšu já, podepíše i někdo jiný. Řeknu to tomuhle, napíšu to tady, prostě něco dělám a ne jen čumím do fóra, zjistím si zde svoje informace a jdu zase pryč. Ale hlavně tím dokazuji, že jsem pochopil, o jak závažný problém jde. Kdybych se měl bát v tomto státě dát číslo občanky (a měl k tomu dokonce třeba i nějaký skutkový důvod), okamžitě bych asi emigroval. Není to tu nějak morálně nadstandartní, ale být v ulitě, že se mi něco stane, to už jsme tu měli a je načase dát najevo, že takto se chovat není nutné. To jen pro ty, kteří váhají kvůli č.O.P.

Jako poslední věc chci poděkovat všem, kteří v tomto konají a není jim to jedno. Dělají to i pro nás a za nás. Tak by bylo načase se přestat stydět za to, že jste ještě nedali jeden blbý podpis a svému svědomí ulevit. (think)

Pardon, musel jsem.
Petici jsem podepsal :-)
mickielli
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Občanské sdružení Vapers Club - Česká asociace vapingu