Směrnice TPD a její důsledky v ČR

V roce 2009 bylo založeno občanské sdružení Ekuřácký klub-Spolek příznivců ekouření. Jeho v podstatě jedinou činností bylo připomínkování tehdy vznikajícího tzv.Protikuřáckého zákona, který jako první právní norma v ČR definoval pojem elektronická cigareta. Koncem roku 2012 byl změněn název sdružení na Vapers Club - Česká asociace vapingu . O jeho stanovách, smyslu a konkrétních cílech lze diskutovat zde.

Moderátoři: Rebelka, Petrklíč, jajulda, Alexa, Petr794

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod honza05 » sob 13. srp 2016 16:36:01

Hezké odpoledne,
tyto řádky číst je moc a moc smutné, nejen tím co nás čeká.
Řádky o mracích a reklamu na ně: může provozovat jen nějaký školák - což je tu správně napsáno!
Jen prostě nechápu jak takový člověk může oponovat někomu kdo má informace jako první a činnost v tomto ohledu delší jak ten, který v té době možná poprvé okoštoval první cigaretu a el.cigaretu neznal ??
Elboro Man:
je těžké nevšímat si určitých názorů od lidí kteří v počátku těchto stránek ani nevěděli co to elektronická cigareta je. Kde byli, že tak rádi poučují ? Možná na zádech aktovku,svačinku od maminky a žákovskou knížku - stejně dodnes nechápou princip, natož smysl.
Podotýkám nejsem žádný znalec ale toto číst je opravdu děs.
Držím palce do dalších let a pevné nervy. :ano: :ruky: Honza
Uživatelský avatar
honza05
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 13. črc 2013 17:27:58
Bydliště: Meziboří

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod Smejdik » pon 15. srp 2016 9:12:21

Souhlasím, je to hrozně smutné. Nehodlám kydat hnůj na mrakery, ale je částečně pravda, že až s touto módou vzniklo tolik odporu, ale nejspíš by vznikl i tak, kvůli Parma, Tabaco lobby. Pomalu začínám dělat velké zásoby, ale bojovat nepřestávám. Budu rád kdybych mohl pomoci víc než teď, tím jak informuji lidi o tom co se děje a případně bude znamenat do budoucna. Bohužel většina potvrzuje to co tady už bylo řečeno, takže dělají že se jich to netýká a že to vlastně není nic špatného. Je mi smutno i kvůli novým vaperům co budou teprve začínat. Nejhorší je že tím vyplouvá na povrch to sobectví i arogance. Navíc jak znám elity, tak tohle je jen začátek a případná příprava půdy pro přechod na větší buz*raci, nebo ještě hůř přechod do ilegální sféry. Nechci nikomu křivdit, ale z hora většinou nepřišlo nic než "špatnosti" a nevýhody pro normální lidi. Prostě mám špatné tušení, že tohle ještě není ani začátek, natož tak konec.
Ecig + kartomizéry / EGO W atd / Vision Spinner 2 + Kanger EVOD BCC / Kanger MT3 BCC (SOCC)/Aga S, Goblin v2 mini, Protank 2,Aerotank v2 /Eleaf iStick 50W + PROTANK 4(Clapton+Twisted) (Crius plus + Wismec Rx2/3 coming) Goldia - Čokoláda 6mg
(MTL)
Obrázek
Smejdik
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 22. kvě 2016 21:03:28
Bydliště: Olomouc

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod Pipinac » pon 15. srp 2016 17:19:28

Tak ono se asi opravdu z pohledu většinového vapera nic moc neděje, a tak těžko po běžném vaperovi chtít nějakou aktivitu. Dekang s Liquou koupi stejně jako před tim a nějaký penlike e-cigarety taky budou. Takže je to buzerace jen pro nás 'pokrocile' a prodejce.
Když nad tím tak ještě přemýšlím, tak pokročilí uživatelé se nějak zařídili nasyslenim zásob hw i sw. Otázkou zustane, jak dopadnou prodejci, pac nevim, zda bude potřeba nějakých specializovaných prodejen, když výběr bude omezený na pár druhů liquidu a pár TPD kompatibilních e-cigaret, které budou k dostání v každé trefice. Nevím.
Steamboy Storm Rider, Kanger ProTank, EA Mod, Zmax, Vendetta BoxMod by Kenobi :-)
Uživatelský avatar
Pipinac
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. úno 2013 22:07:42

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod chris_cz » stř 17. srp 2016 22:55:26

@Elboro Man: tak především díky za to, že jsi dal ty texty k dispozici, tohle je úplný základ a afaik je tohle forum jediné místo kde jsou volně k dispozici.

Dotaz: jsem asi slepej a přetažejen, ale nějak nejsem sto najít textaci zákazu přeshraničního prodeje (nevidím ani zákaz doCZ, ani zákaz zCZdoEU) v rámci EU. Můžete mne pls někdo nasměrovat na ten příslušný odstavec příslušného § a správný dokument?
...history...--->[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | Eleaf iStick Pico 75 + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS | Digiflavour Siren GTA MTL 22mm)+(SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7X-9,XΩ--15,5W--215 ºC--KGD | Puff)+(80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 07. bře 2015 2:58:49

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod Elboro Man » pát 19. srp 2016 21:20:51

Chris_cz - Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Nejde o ZÁKAZ, ale o omezení, které se zákazem hraničí. Jsou to ty pasáže vyhlášky o přeshraničním prodeji.
Tedy že kdokoli z jednoho státu ( jedno či ze státu EU či mimo EU ) by prodával elektronické cigarety či jejich části do některého státu EU, tak musí splnit řadu regulujících opatření - mj. třeba registrace v daném státu, nahlášení nějaké novinky 6 měsíců před zahájením prodeje...atd.
V praxi to znamená to, že kdyby přišla do GD objednávka třeba z Francie, tak to tam legálně nebudu moci poslat, aniž bych byl ve Francii registrován a splňoval příslušná nařízení vyhlášky. Kdybych chtěl tedy třeba posílat do všech států EU, tak musím být v každém z těchto států individuálně registrován a splňovat pravidla vyhlášky TPD.
De facto to vaping sortiment dostává na roveň třeba cigaret či alkoholu, na které se také nevztahují pravidla volného obchodu v rámci EU.

Honza05, Smejdik, Pipinac - na vaše příspěvky také odpovím, ale to vyžaduje trochu rozsáhlejší text, aby pojal souvislosti... ;) Takže až bude chvilka.
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Uživatelský avatar
Elboro Man
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 5897
Obrázky: 311
Registrován: pon 28. zář 2009 23:48:35
Bydliště: Prokopova 13, Praha 3

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod sagitarius » pon 22. srp 2016 21:23:41

Já to nechápu, už jsem dokonale zhnusenej z toho, co s námi to Bruselský gestapo dělá. Jednou nám zakážou snad i dýchat. Mezi tím nám sem natahají i-salámisty a dodejcháme všichni stejně.
Uživatelský avatar
sagitarius
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 16. říj 2014 20:35:25
Bydliště: Brno

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod chris_cz » pon 22. srp 2016 23:56:37

@Elboro Man: díky, nejřív jsem se vyděsil jak moc papežštější než papež tu zase jsme....ale koukám že jsem se měl vyděsit ještě o něco více už při schválení TPD.
Chápal jsem tpd tak, že ohlašovací nařízení, 6 měsíců před uvedením na trh, atp atd. je sice řešeno v každém státě extra, ale že evidenční systém je celoEU a že uvedení na trh v jednom státě EU je v důsledku uvedení na trh všech - pokud věc splňuje ty, s prominutím, nesmyslný a zkriplený, požadavky na vapovadlo a na balení liquidu.
Tj. sice buzerace a snaha o potlačení, ale stále přecijen pod pláštíkem harmonizace trhu a omezování překážek.
Pokud je to jak píšeš, tak na to se dá říct jediné: TPD psal někdo, kdo stejně jako Rockefeller považuje konkurenci za jeden z největších hříchů, stejně jako Mussolini vyznává kooperaci státu a největších firem a stejně jako Stalin by nejraději poslal každýho kupce či malovýrobce do lágru.
...history...--->[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | Eleaf iStick Pico 75 + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS | Digiflavour Siren GTA MTL 22mm)+(SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7X-9,XΩ--15,5W--215 ºC--KGD | Puff)+(80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 07. bře 2015 2:58:49

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod KELK » úte 04. říj 2016 18:42:57

Narazil jsem na tuto diskuzi náhodou, ale když už zmiňujete KELK tak musím reagovat. Jestli opravdu sledujete dění ohledně TPD - které bylo v Evropském parlamentu schváleno již před dvěma lety - a následnou povinnost členských států tuto legislativu nějakým způsobem přijmout tak těžko můžete napsat takovou pitomost. Dva roky kopeme za Vás všechny abychom vyhlášku maximálně změkčili, eventuelně našli cesty jak se některým povinnostem vyhnout. Do jejího plného uveřejnění je blbost o tom psát a podřezávat si pod sebou větev. Nicméně asi nikdo z Vás neviděl návrhy původní, které byly v pravdě likvidační (pro všechny). Ale jestli něco děláme ve svém volném čase, platíme ze svých peněz a pak se dozvíme, že jsme parta lidí z tabákového průmyslu tak to Vás chlapi zvu všechny do jednoho na pivo, abyste mi to řekli osobně. Škoda že někdo nenapsal s nabídkou pomoci - ano letos v srpnu už bylo opravdu pozdě.

Níže odkaz na text směrnice, kterou měly členské země povinnost přijmout do dvou let od jejího vydání. Měli možnost jí zpřísnit, nikoliv však změkčit.
http://ec.europa.eu/health/tobacco/docs ... 440_cs.pdf¨

Vapingu zdar

Robert Hrdlička
KELK
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. říj 2016 18:19:58

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod Elboro Man » úte 04. říj 2016 20:46:48

Vítám zástupce KELK zde na fóru.
Určitě uvítáme případné vysvětlení některých kroků . Nicméně s celkovou situací i s vývojem v průběhu času jsme vcelku obeznámeni. Tedy musím reagovat na vaši poznámku " Škoda že někdo nenapsal s nabídkou pomoci ..."
My samozřejmě víme, že o celé věci se rozhodovalo v roce 2014 v Evropském parlamentu. Tehdy se dokonce dělala celoevropská petice, organizovaná národními vaperskými organizacemi , sdruženými v EFVI. Podrobnosti v tomto subforu : vaping-mezinarodne-f281.html
A škoda, že tehdy nikdo z vás nepřišel s nabídkou pomoci. Ba naopak. Podpis sdružení KELK lze najít pod dopisem TVECA ( Tobacco Vapor Electronic Cigarette Association ) , adresovaný právě Evropskému parlamentu, ve kterém členové TVECA podporují navržené regulace vapingu.
Reakce vaperů v celé Evropě vůči tomuto dopisu a podpoře regulací byly docela rozhořčené...a není divu. Byla to tak trochu kudla do zad.
Zmíněný dopis zde : https://www.scribd.com/document/2077540 ... z-10-02-14
Reakce na tento dopis zde : tveca-proti-tomu-treba-udelat-t3130.html

Ba dokonce z oficiálního webu TVECA , označeno šipkou :

Obrázek

Rád si přečtu nějaké vyjádření k tomuto kroku. Včetně objasnění toho, co je TVECA, koho všeho sdružuje a rovněž i důvody vaší podpory přijetí regulací v té době.
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Uživatelský avatar
Elboro Man
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 5897
Obrázky: 311
Registrován: pon 28. zář 2009 23:48:35
Bydliště: Prokopova 13, Praha 3

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod LimDul » úte 04. říj 2016 21:59:37

TVECA je humornej pripad... v dnesni dobe se docela angazuje v boji proti regulacim americkyho trhu, protoze to co FDA chce je navrat trhu do doby pred 10ti lety a to uz neni takova obchodni prilezitost jako byla podpora TPD, protoze trh kterej se tim vytvori pro ne (a jejich cleny, jako je treba KELK) vypada zajimave...
Uživatelský avatar
LimDul
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu
 
Příspěvky: 843
Registrován: pon 19. srp 2013 15:02:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Občanské sdružení Vapers Club - Česká asociace vapingu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků