Směrnice TPD a její důsledky v ČR

V roce 2009 bylo založeno občanské sdružení Ekuřácký klub-Spolek příznivců ekouření. Jeho v podstatě jedinou činností bylo připomínkování tehdy vznikajícího tzv.Protikuřáckého zákona, který jako první právní norma v ČR definoval pojem elektronická cigareta. Koncem roku 2012 byl změněn název sdružení na Vapers Club - Česká asociace vapingu . O jeho stanovách, smyslu a konkrétních cílech lze diskutovat zde.

Moderátoři: Rebelka, Petrklíč, jajulda, Alexa, Petr794

Příspěvekod Elboro Man » úte 09. srp 2016 23:03:54

Většina vaperů. kteří sledují dění okolo vapingu, asi ví, že v nejbližší době vstoupí v platnost vyhláška která bude vaping v ČR dosti podstatným způsobem regulovat. Tato vyhláška navazuje na to, co před dvěma lety schválil Evropský parlament.
V některých bodech jde česká vyhláška ještě nad rámec toho, co musela. Bohužel nelze konstatovat jinak, než na tvorbě této vyhlášky se výrazným způsobem podílelo tzv. KELK...tedy parta lidí a firem vzešlých tabákového průmyslu, která si vyhlášku přizpůsobila svým vlastním zájmům a potřebám.
Její členy naleznete zde : http://www.kelk.cz/seznam-clenu

Podrobnější rozbor situace, včetně toho co vyhláška přinese v praxi, ještě sepíšu a nastíním.
Bohužel se nepodařila uskutečnit původní idea Vapers Clubu...tedy aby to bylo sdružení svobodných a svobodomyslných lidí, kteří si nechtějí nechat stále něco regulovat a diktovat. Tuto ideu nelze naplnit za situace, kdy aktivních členů je kolem stovky a kdy jiná vaperská fóra a portály tuto snahu od samého počátku podrážely...aniž by jim došlo, že sami podřezávají větev nejen sobě, ale i vapingu jako takovému.
Takže v důsledku dochází k naprosto absurdní situaci, kdy tzv. KELK pracuje na regulační vyhlášce a v podstatě ji sepsalo ministerským úředníkům, tak je zároveň podporováno a propagováno např. českým eCF či Karotkovou skupinou na FB.
Bylo mnoho let času, bohužel promarněného.

Tedy tolik úvodem k tomuto tématu. Zde konkrétní dokumenty, které budou s největší pravděpodobností schváleny a vstoupí v platnost v září letošního roku ( jednak ve wordu a jednak v pdf ) :

TPD ČR - Duvodova zprava.docx
TPD ČR - Duvodova zprava.pdf

TPD ČR - navrh vyhlasky.docx
TPD ČR - navrh vyhlasky.pdf

TPD v ČR - rozdilova+tabulka.docx
TPD v ČR - rozdilova+tabulka.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Moderní je E-kouřit...Chytře !
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Obrázky: 311

Re: Směrnice TPD a její důsledky v ČR

Příspěvekod karotka » stř 10. srp 2016 9:38:58

Docela by mě zajímalo, jak moje skupina podporuje tuto vyhlášku...to si rád počtu. :wonder:
Český vapingový kanál na YT - Vapetalk s Karotkou
Turbo RDA na Joyetech EGO-T baterii - dokonalý vaping.
karotka
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Elboro Man » stř 10. srp 2016 10:17:12

To ti milerád vysvětlím. Přesně tím způsobem, jako eCF...tedy že nedělá nic, kromě starání se o vlastní reklamy.
Tahle vyhlášky bude docela zlomový přelom v dalším vývoji vapingu v ČR. A nevšiml jsem si, že bys v tomto směru působil nějak osvětově, že bys ji nějak řešil, či že bys dokonce někdy nabídl přiložit ruku k dílu.
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Příspěvekod karotka » stř 10. srp 2016 10:19:45

Takže jsem udělal to samé, co ty. Jen ty sis postěžoval, že na to nemáš členy sdružení a já mlčím a informuju o tom lidi, když se zeptají. Ok...už je mi to jasné.
karotka
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Elboro Man » stř 10. srp 2016 10:28:13

Já se tady snažím něco dělat již 8 let, od projednávání prvního protikuřáckého zákona. Tomu jsem věnoval hodně svého času a energie, a nejenom já.
Jestli myslíš že tvá propagace "krutopřísné mrakotvorby " má ještě nějaký jiný efekt, kromě toho že přitáhla k vapingu pubertální školní mládež, tak nic proti tvému přesvědčení.
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Příspěvekod sagitarius » stř 10. srp 2016 19:07:27

Tak, a teď jedna důležitá otázka: Dá se v tom ještě teď něco dělat, nebo už nám zbývá jen bezúčelně nadávat, a v podstatě je to hotový?
sagitarius
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Robert510 » stř 10. srp 2016 22:22:03

Nejak sem nenasel jak to bude z dovozem pro osobni potrebu ze statu mimo eu.
Robert510
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod karotka » stř 10. srp 2016 22:28:26

Robert: Vzhledem k tomu, že to není snad nikdy deklarované jako ecig, imho nebude problém :).
karotka
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Elboro Man » čtv 11. srp 2016 1:36:25

Sagitarius - Aktuálně se s tím nedá dělat myslím nic, když je to v tomto stadiu. Uzávěrka připomínek je 12.8., což je zítra. Tedy jsem udělal to jediné co v daný moment šlo - napsal jménem Vapers Clubu na MZ s tím, že k dané problematice máme jako sdružení řadu odborných připomínek, které bychom rádi přednesli a prezentovali a že by bylo vhodné lhůtu pro připomínky posunout .

Robert - Vyhláška nerozlišuje mezi dovozem pro osobní spotřebu a obchodním dovozem, ani mezi dovozem ze státu EU a mimo stát EU. Vyhláška zakazuje přeshraniční prodej elektronických cigaret a jejich jednotlivých částí.

Karotka - je hezké býti optimista ( nebo free, cool a happy, chceš-li ;) ). A ano, samozřejmě se vždy najde nějaký způsob jak danou vyhlášku obejít. Nicméně jde také o princip . Nejsem malý školák, abych stále přemýšlel jak obejít nalinkovaný školní řád. Takový dospělejší způsob je dát dohromady žáky školy, ukázat a definovat nesmyslná ustanovení školního řádu a následně to ukázat řediteli školy a požadovat změnu školního řádu.
A myslím že tvůj cool postoj nad věcí je trochu falešný optimismus. Pominu teď třeba liquidy a nesmyslná omezení na velikost, označení a tvar lahviček.
A pominu i zákaz dovozu hardware, i kdyby byl deklarovaný třeba jako MP3 přehrávač. Problém je v tom, že ten hardware ani nebude nikdo vyrábět. V EU bude platit TPD s jasně danými omezeními , to samé v USA. Pro koho by kdo vyráběl vapostrojky a atomizery , když je nemůže oficiálně prodat na ty trhy ? A vědí to velice dobře i výrobci - už teď chodí nejvíc nabídek na kompaktní eciga typu AIO a u všech nově zdůrazňují, že " tento model vyhovuje vaší nové evropské TPD vyhlášce ".
Ovšem na důsledky nové české vyhlášky se můžeš zeptat některých členů KELK, se kterými máš nadstandardní vztahy. Jistě budou mít i další info, když se na tvorbě vyhlášky podíleli...
Elboro Man
Site Admin
Site Admin

Příspěvekod Stavros » čtv 11. srp 2016 8:33:00

Uvidime jestli se lhutu k pripominkovani podari presunout na zaklade te zadosti Vapers Clubu. Ale vzhledem k tomu za jakych podminek vznikla ta vyhlaska, moc nadeji nechovam.
Doba je bohuzel jina, v popredi je spis individualismus (moje mraky jsou vetsi nez tvoje - tak pokud ja muzu nakupovat venku, co mi je do ostatnich - ono nejak bylo nejak bude, ja si vzdycky poradim) nez nalada za neco kolektivne bojovat. Takze ac nam to par lidem prijde lito, rekl bych ze ma vaperska verejnost co si zaslouzila.
Obrázek
Obrázek
Stavros
Člen Vapers Clubu
Člen Vapers Clubu

Obrázky: 29

Další

Zpět na Občanské sdružení Vapers Club - Česká asociace vapingu